top of page
Doğayı Fotoğraflamak

Seyahat ederek örenme programları COVİD sebebiyle kapalıdır..

İKSAD akademisyenlere özel Yurtdışı İngilizce Kampları

seçenekleriyle sadece akademisyen ve araştırmacılara özel tasarlanmış kamplar sunmaktadır.  

Amerika’da dil eğitimi alabilmek için sahip olunması gereken en önemli şey vizedir. 12 haftaya kadar olan eğitimler için turist vizesi alınarak veya eğer varsa mevcut vizeniz ile seyahat edip bu kurslara kayıt olabiliyorsunuz. Bunları vacation English yani tatilde İngilizce olarak tanımlayabiliriz. Ders saati daha fazla olan ve/veya daha uzun süreli eğitimlerde ise F1 dediğimiz öğrenci vizesi almak gerekmektedir. Amerika’da vizesi süreci diğer ülkelerden farklı olarak yüz yüze gerçekleşmektedir.

Amerika’da alacağınız dil eğitiminde genel, yoğun ya da iş İngilizcesinin dışında IELTS, TOEFL vb. gibi sınav hazırlık kurslarına da katılabilirsiniz. Eğitim içerikleri tabi ki bunlarla da sınırlı değildir. Pazarlama İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi ya da Hukuk İngilizcesi tercih edebileceğiniz seçenekler arasında olacaktır. Sıfır İngilizce ile bile herhangi bir dil okuluna kayıt olabilirsiniz.

Konaklama seçenekleri olarak da Aile yanında ya da yurt konaklamalarını tercih edebilirsiniz. Aile yanı konaklamalarında Amerikalı bir aile ile bu eğitim sürenizi geçirebilir ve hem onların kültürüne yakından tanıklık eder hem de okul ve arkadaşlarınızın dışında, evde olduğunuz zamanlarda da İngilizce pratik yapma şansı elde edersiniz. Yurt konaklamalarında sizin gibi dünyanın başka ülkelerinden gelmiş uluslararası öğrencilerle kaynaşma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yurtlar ayrıca konum olarak hem okula yakınlık hem de şehir merkezlerine yakın olarak seçilebilmektedir. Burada okulların sunduğu seçenekleri çok iyi değerlendirmek gerekmektedir.

Dil Kampı Süreç İlerlemesi

                        

1) ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK
Her gün gelişmekte olan yurtdışı eğitim sektöründe onlarca alternatif ülke, yüzlerce şehir ve binlerce okul içerisinden sizin için uygun seçeneğe karar verirken uzman danışmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

2) KARAR
Öncelikle eğitim almak istenilen dile göre ülkeler arasından bir seçim yapılması gerekir. Ülke seçiminin ardından eğitim almak istediğiniz süre, program için ayırabileceğiniz bütçe, konaklama tercihiniz ve kişisel beklentileriniz göz önünde bulundurularak şehir, okul  ve konaklama konusunda bir karara varılır. Bu karar aşamasında, isteklerinize en uygun dil eğitim seçeneğini bulmak amacıyla danışmanlarımız bilgi ve tecrübeleriyle sizlere yardımcı olacaklardır.

3) KAYIT 
Beklentilerinize en uygun dil okulu programı belirlendikten sonra okul kayıt süreci başlar.

Kayıt işlemleri için;
•    Başvuru formu ve dil okulu sözleşmesi doldurulup imzalanır,
•    Gidecek olduğunuz dil okulunun kayıt ücreti ödenir,
•    Okul tarafından belirtilen konaklama seçeneklerinden hangisinin istendiği belirtilir. (Not: Katılımcılar öğrenci yurdu veya aile yanı konaklaması seçebilir. Konaklamayla ilgili detaylar, program öncesinde öğrenciye ulaştırılır.),
•    Pasaport fotokopisi teslim edilir (kayıt esnasında pasaportunuz yoksa pasaportunuzu çıkarttıktan sonra ofisimize ulaştırınız),
•    Danışmanlarımız tarafından sizden istenen ve gideceğiniz ülkeye göre değişiklik gösterebilecek olan vize evrakları ofisimize ulaştırılır. 

Açıklama: Kayıt ücretinizin okula ödenmesinin ardından adınıza gönderilecek olan “Kabul Mektubu” ve gerekli diğer evraklarınızın hazırlanması yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Bu sürede sizlerden istenen vize evraklarını hazırlamanız, süreci hızlandırmak için önemlidir.


4) UÇAK BİLETİ REZERVASYONU
Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından sizler için en ekonomik uçak bileti rezervasyonu merkezimizin danışmanları tarafından yapılır.

 

Açıklama: Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından uçak biletinizin satın alma işlemi gerçekleştirilir. Havayolları tarafından belirtilen opsiyon tarihine kadar alınmayan biletlerde fiyat artışı meydana gelebilir.


5) PASAPORT VE VİZE İŞLEMLERİ
Geçerli bir pasaport sahibi olmayanlar için pasaport çeşitleri, süreleri ve maliyetleri hakkında bilgi verilerek en kısa sürede pasaportun çıkartılması istenir. Bununla birlikte kayıt esnasında danışmanlarımız tarafından size verilen ve vize için gerekli olan evrakların yer aldığı listede istenen belgelerin eksiksiz olarak ofisimize ulaştırılması gerekir.

•    Gideceğiniz ülkeye göre değişiklik gösterebilecek olan vize ücreti ödenir.
•    Gideceğiniz olan dil okulundan gelen kabul evraklarınızla birlikte sizden istenen belgeler birleştirilerek vize evraklarınız tamamlanır.
•    Tüm evraklarınızın hazırlanmasıyla birlikte danışmanlarımız vize randevunuzu alır, evraklarınızın size teslimi ve vize randevunuz için bilgilendirilmeniz amacıyla ofisimize çağırılırsınız.

Not: Vize başvurusunun yapılmasından sonra sonuçlanması, her ülkeye göre değişkenlik göstermektedir.


6) OKUL VE KONAKLAMA ÜCRETİNİN ÖDENMESİ

 

Vize başvurunuzun onaylanmasıyla birlikte, danışmanlarımız tarafından sizlere belirtilen süre içerisinde okul ve konaklama ücretlerinin tarafımıza ödenmesi gerekir. Vize onayının ardından, belirtilen sürede ödemesini yapmayanların vizeleri okul tarafından iptal edilir.

Not: Vize başvurusunun yapılmasından sonra sonuçlanması, her ülkeye göre değişkenlik göstermektedir.


7) UÇAK BİLETİNİN SATIN ALINMASI

Daha önceden merkezimiz tarafından yaptırılmış olan uçak bileti rezervasyonunuz, sizin ofisimize onayınızı bildirmenizle birlikte satın alınır.


8) PROGRAMINIZ ÖNCESİ ORYANTASYON
Vizenizin kabulü ve uçak biletinizin temininin ardından, merkezimizin danışmanları  sizlere detaylı bir oryantasyon verir.
Oryantasyonda sizlere aktarılacak konular;
•    Uçuşunuz öncesi bagaj hazırlığı ve tüm havaalanı işlemleri,
•    Ülkeye varışınızın ardından konaklamanıza ulaşımınız, varsa havaalanı karşılamanızla ilgili bilgi (Öğrenci, isteği doğrultusunda havaalanından karşılanma servisinden yararlanabilir.),
•    Gideceğiniz ülke ve şehre göre değişebilecek olan kültür ve diğer farklılıklar hakkında destek ve bilgilendirme.


9) KARŞILAMA
Havaalanında karşılanma hizmetinden yararlanmayı talep etmeniz durumunda, havaalanında sizi bir görevli karşılar ve konaklayacağınız yere kadar ulaşmanızı sağlar.


10) EĞİTİM SÜRESİNCE İLETİŞİM
Merkezimiz ile olan iletişiminiz eğitiminiz süresince devam eder. Okulunuz, konaklamanız veya başka konularla ilgili oluşabilecek herhangi bir sorunda bizlere 7/24 ulaşarak, bizlerden destek alabilirsiniz.

bottom of page